خبرنامه دانشجویان ایران؛دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

خبرنامه دانشجویان ایران؛دانشگاه؛ دانشجو؛ اخبار دانشگاهی؛ اخبار صنفی؛ خبرنامه، دانشجویان، دانلود سوالات دکتری، دانلود فیلم دانشجویی، دانلود سوالات، دانلود سوالات کنکور، ofvkhli nhka[,dhk hdvhk

اخبار

 
 
امروز : 1394/11/22
کتابخانه دانشجویان ایران
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
امان نامه زنامحرم نگیریم/ خمینی شیر غران کرد ما را
از ظلمت رمیده خبر می دهد سحر/ شب رفت و با سپیده خبر می دهد سحر
یادمان هست که مدیون شهیدان هستیم؟/ اهل جمهوری اسلامی ایران هستیم!
لبخند تو خلاصه‌ی خوبیهاست/ لختی بخند، خنده‌ی گل زیباست
ای مجاهد ای مظهر شرف/ ای گذشته ز جان در ره هدف
پیک خبر بهمن، سرداد به هر برزن/ کای منتظران خیزید، خیزید امام آمد
چرا عاقلان را نصیحت کنیم؟/ بیایید از عشق صحبت کنیم
فقر و زن هردو بلا هستند در خانه ولی/ بین این هر دو بلاها زن، خدایی بهتر است
سیبِ سرخی سر نیزه ست، دعا کن من نیز/ اینچنین کال نمانم به شهادت برسم
گوش تا گوش به صحرا بخرام و نهراس/ شیرها خاطرشان هست که آهوی منی
پشت رُل، ساعت حدودا پنج، شاید پنج و نیم/ داشتم یک عصر بر‌می‌گشتم از عبدالعظیم
جرم است یا نه/ هر چه بادا باد!/ من به شهیدان رأی خواهم داد!
آدم که گریه را پدرانه به ارث داد/ یادش به خیر باد که کار ِصواب کرد
تویک غروب میرسی وگنبد بقیع را/ شبیه گنبد امام رضا درست میکنی
بویِ بلا آید همی از دشتِخون‌بارِ یم/ بیداد و غوغا می‌کُندظُلمِسپاهِاَهرِمَن
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
با برپایی غرفه‌های دانشگاهی و تشکل‌های دانشجویی در حاشیه راهپیمایی؛
تصاویر:: نمایشگاه «پیاده‌راه دانشگاه و انقلاب اسلامی»
تعدادی از تشکل های دانشجویی از جمله بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بسیج دانشگاه مذاهب اسلامی، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف، بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت اقدام به برپایی غرفه هایی در مسیر راهپیمایی نمودند.
کارگردان «جشن تولد» در دومین روز از نشست هم‌اندیشی سینما انقلاب:
این فیلم باید ساخته می‌شد تا مردم بدانند در سوریه چه خبر است و چرا باید به سوریه کمک کنیم
کارگردان «جشن تولد» در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به بازخورد مردم پس از مشاهده این فیلم گفت: امروز در پردیس ملت اکران داشتیم پس از آن خانمی پیش من آمد و گفت تا پیش از دیدن این فیلم می‌گفتم که چرا باید به سوریه کمک کنیم؟ اما حالا که این فیلم را دیدم می‌گویم که...
دومین روز همایش مسئولان بسیج دانشجویی کشور برگزار شد؛
سراج: آمریکا نقشه فروپاشی عربستان را طراحی کرده است/ آیت‌الله حائری: لحن رهبری بعد از برجام تندتر شد +عکس
برجام به معنای صلح نیست بلکه به معنای برانداختن اجماعی بود که علیه ما شکل گرفته بود. از برجام هیچ انتظار دیگری جز این نبود الا اینکه قدرت تصمیم گیری را از 5+1 گیرد که گرفت. اگر نه آمریکا و اسرائیل آتشی هستند که نباید زمین گذاشته شوند.
نگاهی به دو فیلم «هفت ماهگی» و «خشم و هیاهو» در فجر 34؛
دعوای خیانت و شکاکیت در خانواده ایرانی/ اعدام به وقت اذان!
سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر از روز دوشنبه 12 بهمن ماه آغاز شد تا صنعت سینمایی کشور شاهد حضور علاقه مندان به فیلم های جدید باشند. در ادامه به تحلیل دو فیلم «خشم و هیاهو» به کارگردانی هومن سیدی، «هفت ماهگی» هاتف علیمردانی خواهیم پرداخت.
نامه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور به نمایندگان مجلس:
برنامه ششم توسعه، گام جدید دولت برای تغییر سیاستهای اساسی نظام است
پس از فرجام ناکام برجام در سیاست خارجه دولت تدبیر و امید، گام دوم استحاله سیاست‌های اساسی نظام در قالب برنامه ششم توسعه به میدان آمده و اینک برجامی دیگر این بار با هدف تغییر ساختاری و برنامه‌ای داخل کشور در حال مطرح شدن است که می‌توان از آن با عنوان «برجام 2» نام برد.
نویسنده «انقلاب‌اسلامی در مقایسه با انقلاب‌های فرانسه و روسیه»:
اعدام 12 هزار رهبر انقلابی فرانسه به دلیل نبود رهبری منسجم بود
در طول ده سال از انقلاب فرانسه حدود دوازده هزار نفر زیر تیغ گیوتین رفتند. این در حالی بود که جمعیت فرانسه حدود بیست میلیون نفر بود. همه‌ی این دوازده هزار نفر نیز از رهبران انقلاب بودند. به‌واقع هیچ گروهی در امان نبود و تیغ گیوتین همواره فعال بود.
میانبرهای دانشجویی را بیشتر بشناسید/2
دانشجویان کارشناسی ارشد چگونه «جایزه تحصیلی» می‌گیرند؟ +جدول
بنیاد ملّی نخبگان با هدف تسهیل فرایند فعالیت های علمی دانشجویان برگزیده دوره کارشناسی ارشد (و نیز دانشجویان سال پنجم تا هفتم دوره دکتری حرفه ای)، تسهیلاتی را در قالب چهار جایزه «آموزش»، «پژوهش»، «فرهنگ» و «فنّاوری» به آنان اعطا می‌کند.
در نشست نقد، بررسی و اکران «پادشاه آب» مطرح شد؛
تمام انیمیشن‌های جشنواره فجر را از داوری حذف کردند/ هر اثری را با کمپانی‌های دیزنی و پیکسار مقایسه می‌کنند
این انیمیشن را در کل می توان یک اثر مناسب برای اکران در سطح مدارس، دانشگاه ها و مراکز فرهنگی در رده سنی نوجوانان و جوانان پیشنهاد داد؛ و بدون شک تماشاگر از دیدن آن خسته نمی شود و سالن سینما را با رضایت ترک می‌کند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در گفتگویی مطرح کرد:
در شبکه‌های اجتماعی اساساً گفتگویی شکل نمی‌گیرد و کسی به کسی گوش نمی‌دهد
در شبکه های اجتماعی اساسا گفتگویی شکل نمی گیرد. آن چه در عمل می بینیم “گفت و گفت و گفت” است، “گفت و سکوت” است، حتی “گفت و فرار” یا در شکلهای دیگر “گفت و طرد” است. اینجا کسی به کسی گوش نمی دهد.
کارگردان انیمیشن «فهرست مقدس» در نشست هم‌اندیشی سینما انقلاب:
پیام اصلی این فیلم هولوکاست و تفکیک مسیحیت صهیونیست است +گزارش تصویری
محمدامین همدانی کارگردان انیمیشن «فهرست مقدس» در نشست هم‌اندیشی سینما انقلاب با بیان اینکه پیام واقعی فهرست مقدس هولوکاست تاریخی است. افزود: بسیاری از مورخان، حتی مورخان غیراسلامی وقوع حادثه اصحاب اخدود را ۱۰۰ سال پیش از ظهور اسلام عنوان کردند.
«حافظان انقلاب» به روایت بسیج دانشجویی؛
گزارشی از گردهمایی 3000 دانشجو در مصلی تهران +تصاویر
در این مراسم که 3 هزار مسئول بسیج از دانشگاههای سراسر کشور حضور یافتند، دریادار عی فدوی، حجت الاسلام محمدیان، سردار نقدی، حجت الاسلام پناهیان، حجت الاسام صدیقی و داوود گودرزی سخنرانی کردند.
حمله همزمان دولت به حاتمی کیا، سینما و مردم
حذف حاتمی کیا حتی از کاندیداتوری کارگردانی و سیمرغ و قرار گرفتن "ضعفا" در فهرست نامزدهای دریافت سیمرغ فیلمنامه و کارگردانی از آنجایی سوال برانگیز است که مخاطب مردمی این فیلم را در صدر انتخاب های خود قرار داده است و با استقبال فراوان از این فیلم سانس های...
نامزدهای سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند؛
بازهم رأی داوران با رأی مردم فرق دارد/ «بادیگارد»، «بارکد» و «سیانور» نقره داغ شدند
جشنواره سی و چهارم نیز در فهرست جشنواره هایی قرار گرفت که رأی هیات داوران با آرای مردمی تفاوت های فاحشی دارد و فیلم های «بادیگارد»، «بارکد» و «سیانور» مورد اقبال هیات داوران واقع نشده و به نوعی نقره داغ شده اند.
معرفی چهار انیمیشن مرحله نهایی جشنواره فیلم فجر؛
از سفر به تاریخ تا معرفی انواع موشک‌های ایرانی +عکس
هفت اثر از هشت انیمیشن جشنواره فیلم فجر با مضامین انقلابی و حماسی تولید شده که گفته میشود همین موضوع باعث کم توجهی مسئولان به بخش نوپای انیمیشن فجر گردیده است به نحوی که ابتدا بنا بر عدم نمایش در کاخ مردمی فجر بوده است و همچنین ظاهرا قرار نیست جایزه ای به این بخش...
«کارگاه» هاشمی در ایام انتخابات دوباره رونق می‌گیرد؟!
چند جمله فوق الذکر نکات کلیدی حمله هاشمی به شورای نگهبان بود. حمله ای که به نظر می رسد طی روزهای آتی شاید بیشتر و بیشتر هم شود و چه بسا اینکه در این حمله بازهم هاشمی بیت امام و خاطرات بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی را دستاویزی برای اثبات "خوب بودن" خود قرار...
گزارش کامل همایش انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران؛
میرکاظمی: دولت اجازه نمی‌دهد پیرامون کرسنت آگاهی صورت بگیرد/ بذرپاش: یک شبه رأی نمایندگان را عوض می‌کنند
برخی می گویند که قرارداد کرسنت مصوب مجلس را می خواهد در صورتی که این گونه نبود کرسنت در سال 2001 اتفاق افتاد و 15 سال از آن جریان می گذرد بسیاری از کارشناسان به آن ایراد گرفتند و ایرادات اساسی در قرارداد کرسنت وارد بود.
می‌نویسم طلاق؛ بخوانید عدم ارضای جنسی!
مــــــزاج؛ حلقه متصل‌کننده تمام معیارهای یک ازدواج خوب +آزمون مزاج‌شناسی
افرادی که مزاج گرم دارند، کارهایشان را با سرعت بیشتری انجام می دهند در حالی که افراد با مزاج سرد در انجام کارها کندترند. گرم مزاج ها تندتر صحبت می کنند و سرد مزاج ها با تأنی بیشتر حرف می زنند و کلاً کم حرف ترند.
میانبرهای دانشجویی را بیشتر بشناسید/1
دانشجویان کارشناسی چگونه «جایزه تحصیلی» می‌گیرند؟
بنیاد ملّی نخبگان با هدف تسهیل فرایند فعالیت های علمی دانشجویان برگزیده دوره کارشناسی (و نیز دانشجویان چهارسالۀ اول دوره دکتری حرفه ای)، تسهیلاتی را در قالب چهار جایزه «آموزش»، «پژوهش»، «فرهنگ» و «فنّاوری» به آنان اعطا می‌کند.
دولــت «یـاریـگــر»! +فیلم
جالب اینجا است که رئیس جمهور در سه شنبه هفته گذشته نیز و در گفتگوی زنده تلویزیونی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اولین تأثیر برجام در جامعه افزود: امید ما به مردم و چشم ما به تلاش مردم است.
رحیم‌پور ازغدی در دانشگاه مذاهب اسلامی؛
اگر اختلافات برطرف نشد به زیباترین روش مجادله کنیم +تصاویر
حسن رحیم‌پور ازغدی با بیان این که امروزه تقریب مذاهب از اوجب واجبات است، گفت: «بیداری اسلامی» پیام انقلاب اسلامی ایران به بشریت و جهان اسلام است آن هم در سایه تقریب و وحدت مذاهب اسلامی محقق می‌شود.
سینمای انقلاب در جشنواره فجر 94/ 8
«دلبری»؛ فیلمی که در آن «اشک‌ها» مصنوعی نیست
هنگامه قاضیانی بازیگر نقش اصلی درباره این اثر سینمایی گفت: من همیشه با تهیه‌کننده‌های خوبی همکاری داشتم. ما در سینمای ایران مونولوگ نداشته‌ایم و در این فیلم تقریبا 70 درصد مونولوگ روبرو هستیم.
مراسم ازدواج 200 زوج دانشجوی دانشگاه تهران برگزار شد؛
ازدواج زیـــر بــــــرف! +تصاویر
مراسم ازدواج 200 زوج دانشجوی دانشگاه تهران برگزار شد. این مراسم که امروز زیر بارش شدید برف برگزار شد، 200 زوج دانشجو حضور داشتند که پس از برگزاری یک مراسم عقد نمادین در جوار مزار شهدای گمنام به سمت راه آهن تهران حرکت کردند.
کمتر از 24 ساعت قبل از برگزاری مراسم؛
جلسه پاسخ به شبهات شورای نگهبان توسط رئیس دانشگاه فرهنگیان لغو شد
این تصمیم با توجه به اظهارات اخیر برخی از چهره‌های سیاسی نزدیک به دولت در حمله به شورای نگهبان حاکی از استراتژی جریانی برای ایجاد فضای عوام فریبانه جهت تخریب و زیر سوال بردن انتخابات در نظام جمهوری اسلامی و عدم امکان شکل گیری فضایی معقول و دانشگاهی می باشد.
از شبکه آموزش سیما روی آنتن رفت؛
دانشگاه در سی و شش سال انقلاب +فیلم
این برنامه با معرفی پژوهش سراها، دانشگاه هایی نظیر امیرکبیر، نفت، پردیس دانشگاه تهران، تربیت مدرس، ستاد نانو، معرفی ستاد راهبردی شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین معرفی استادان سه نسل اول، دوم و سوم انقلاب، پویش و تلاش علمی در کشور را طی سه دهه اخیر نشان می دهد.
در میزگردی با حضور عوامل «نبض دانشجو» مطرح شد؛
می‌خواهیم دانشگاه را «بدون روتوش» به تصویر بکشیم/ دختران دانشجو جسارت بیشتری دارند +عکس
بر اساس برآورد میدانی که از دانشجویان کسب شده، مخاطبان "نبض دانشجو" درحال افزایش است و افرادی که در مجامع دانشگاهی و جمع‌های دانشجویی با ما مواجه می‌شوند، عنوان می‌کنند که رویکرد برنامه به موضوعات، نو و جدید است و به برخی از مسائل کلان کشور از نگاه دانشگاهی...
رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروى هوایى ارتش؛
منابع را به سمت تولید هدایت کنید نه واردات/ مواظب باشید که پشت لبخند دشمن چیست
همزمان با ۱۹ بهمن سالروز بیعت تاریخی همافران نیروی هوایی ارتش با حضرت امام خمینی (ره) و روز نیروی هوایی، جمعی از فرماندهان، افسران، خلبانان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پدافند هوایی صبح امروز (دوشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب...
هشت تشکل دانشجویی کشور خطاب به رئیس جمهور؛
مگر IPC چیست که دولت مشت آهنین خود را به دانشجویان نشان می‌دهد؟
مگر در متن قراردادهای جدید نفتی(ipc) چه گنجانده شده که برای آن، اینچنین دانشجویان را سرکوب میکنند؟ مگر (ipc) چیست که دولت به جای پاسخگویی، مشت آهنین خود را به دانشجویانش نشان میدهد؟ مگر در لایه‌های پنهان (ipc) چه چیزی وجود دارد که کسی نباید در جریان آن قرار گیرد؟
درباره تضمین اخیر ربیعی برای حل بیکاری دانشجویان؛
تضمین‌های اشتغال فارغ التحصیلان در «برجام 2»!
نظام آموزشی کشور در کنار نظریه‌پرداز باید تکنسین هم تربیت کند و بیرون بدهد. علی ربیعی با بیان این‌که امروز جامعه ایران بیش از هر چیز به مهارت نیاز دارد، اظهار کرد: هر دانشجو و جوان جویای کاری که مهارت داشته باشد تضمین می‌کنم که بیکار نخواهد بود.
سازمان سنجش منتشر کرد؛
دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون سراسری سال 95 +دانلود و جزئیات
داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و هنر می‌توانند در صورتی که علاقمند به شرکت در آزمون گروه زبان‌های خارجه نیز هستند علاقمندی خود را در تقاضانامه اعلام کنند، چنین داوطلبانی باید نسبت به پرداخت مبلغ 18 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت‌نام از طریق سایت...
رحیم‌پور ازغدی در برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر؛
در زمانی که جرأت نماز خواندن در دانشگاه نبود طالقانی کاری کرد که اسلامی شدن تبدیل به پرستیژ شود
آن زمان کار دانشگاه ها به جای مبتذلی رسید که از آمریکا برای تدریس سعدی استاد می آوردند تا با زبان انگلیسی ادبیات فارسی را به دانشجویان ما تدریس کند که شاید بتوان گفت هیچ کجای تاریخ اینقدر فضای کشور حقیر و توخالی نشده بود.
خبر های ویژه
کانال خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل