خبرهای ویژه
ادامه
 • «قول» و قرار «یانکی ها» در هشت سال دفاع مقدس
  این مصاحبه، اظهارنظر و تیتر مضحک، که بیشتر به شهادت دادن دم روباه برای خودش شباهت دارد، همگی در تلاش هستند تا زمینه ساز بی اعتبار کردن یکی از شناخته شده ترین اسناد موجود درباره نقش بنیادین آمریکا در راه اندازی جنگ بر علیه ایران شوند!
 • درباره رشته‌های بدون مجوز وآغاز سال تحصیلی؛
  دانشجویان به چه کسی اعتماد کنند؟ دانشگاه آزاد یا وزارت علوم؟
  آیا باز هم دانشجویان باید چوب دعواهای مسئولین آموزشی کشور را بخورند؟ اگر رشته‌هایی که دانشگاه آزاد مدعی است که مجوز می‌گیرند، فرض کنیم که نگیرند، تکلیف دانشجویان چه می‌شود؟ آیا برای تعیین تکلیف و گرفتن حق‌شان باید دوباره تجمع و اعتراض کنند؟
 • مدارج دانشگاهی شهدای شاخص؛
  از نمره «22» شهید چمران تا پذیرش شهید زین‌الدین در یک دانشگاه فرانسوی +تصاویر
  رشادت‌ها و ایثاگری‌های جوانان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس آنقدر شگرف و عظیم بوده است که معمولا در معرفی آنها، اجحاف صورت می‌پذیرد و سایر ابعاد زندگی آنان مخفی باقی می‌ماند. یکی از ابعاد مهمی که معمولا در معرفی رزمندگان جوان آن روزگار کمتر به آن اشاره می‌شود،...
 • وقتی وزارت علوم به نفع دانشگاه‌ها کنار می‌کشد؛
  تکلیف دانشجویان نخبه و مجری پروژه‌های انحصاری در قانون سنوات چه می‌شود؟
  دانشجویان دانشگاه‌ههای که این روزها حسابی صدایشان از اجرای ناعادلانه قانون سنوات دانشجویی درآمده است، غالبا جزو نخبه‌های علمی و تحصیلی کشور هستند که طولانی شدن دوران تحصیلشان به علت انجام پروژه‌های تحقیقاتی سنگین و البته انحصاری است.
 • پاسخ به 35 سوال پرتکرار شرعی دانشجویی؛
  حکم کپی کردن جزوات/ حد ارتباط بین دختر و پسر/ تعلق گرفتن خمس به کتاب
  دانشجو از استاد خوشش آمده، سوال این است آیا می­ تواند در کلاس شرکت کند یا نه؛ خوش آمدن دو گونه است یک وقت است که به خاطر مقام علمی از او خوشش می‌­آید یعنی میگوید عجب استاد زبردستی است یا از جهات دیگر فرضا مقام معنوی مثلا چه آدم محجوبی است با حیا است یا از نظر نظم...
 • توصیه اول ترمی به دانشجویان جدیدالورود:
  چگونه یک ترم آرام و بدون دردسر داشته باشیم؟
  فرقی ندارد که دانشجوی جدیدالورود باشید، ترم سه، پنج، هفت و یا حتی پیردانشجوی دانشگاه‌تان باشید؛ بالاخره سال تحصیلی آغاز شده و اگر برای ترم پیش روی خود، برنامه‌ای نداشته باشید، احتمالا به مشکل بر می‌خورید.
 • دغدغه روسای دولت‌ها در «پرسش مهر» چه بوده است؟
  از ادعای «قانون‌مداری» رئیس دولت اصلاحات تا «اعتدال» روحانی! +جدول
  مهرماه سال 76 رئیس دولت اصلاحات، برای اولین بار سوالی را تحت عنوان «پرسش مهر» خطاب به دانش‌آموزان مطرح نمود و از آن سال به بعد تقریبا هرساله روسای جمهور این سوال را مطرح کرده‌اند، به طوری که امروز حسن روحانی هفدهمین پرسش را مطرح ساخت.
 • اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به وزیر ارشاد:
  نباید شائبه ایجاد شود که دولت عامدانه موجبات چاپ مجدد یالثارات را فراهم کرده است
  باید خدای ناکرده این شائبه ایجاد شود که دولت محترم عامدانه با انتخاب مسیر متفاوتی برای رسیدگی به پرونده ی نشریه ی یالثارات موجبات چاپ مجدد آن را فراهم کرده است. گرچه علاوه بر دولت، سایر نهادها نیز باید برای حفظ جایگاه نظام اسلامی و حراست از حیثیت افراد وارد عمل شوند.
 • دانشجوی رفسنجانی از مطالبات بر زمین مانده رهبری در مبارزه با فساد می‌گوید؛
  توســعه «عـدالـت محــور» یا «لیبــرالـی»
  در سال اقدام و عمل چرا باید باز هم شاهد اینگونه همایش های بدون بازده باشیم؟! مگر نه آنکه مسئولان معتقدند که منویات رهبری را اجرا می‌کنند؟ پس چرا فقط حرف و همایش؟ مگر توسعه رفسنجان صرفا با حرف و نظریات عملی انجام می‌شود؟
 • اسماعیل کوثری در گفتگویی مطرح کرد:
  آمریکا در جنگ تحمیلی هم مانع دست‌یابی ایران به تجهیزات نظامی شد
  آن طور که در مستندات تاریخی به آن اشاره شده و در برخی از خبرها به این مسئله تاکید شده؛ عراق در زمان حمله به ایران موشک زمین به زمین اسکاد بی‌ را از سوی آلمان‌ها و مهمات شیمیایی را از طرف آمریکا و اروپا و یا ۵ هواپیمای شناسایی آواکس را از سوی نیروی هوایی آمریکا دریافت...
 • اختصاصی «خبرنامه دانشجویان ایران»// همین اول ترم نصب کنید!
  10 نرم‌افزار پرکاربرد ویژه دانشجویان +لینک دانلود
  در این گزارش نرم افزارهایی معرفی شده است که قطعا دانشجویان و علی الخصوص دانشجویان جدیدالورود در طول سال تحصیلی بارها به آن رجوع خواهند کرد و مطمئنا این نرم افزارها برای شما تسهیلاتی را فراهم خواهند کرد، بنابراین آنها را از دست ندهید.
 • درد و دل یکی از دانشجویان پزشکی دانشگاه تربیت مدرس درباره ماجرای جریمه سنوات؛
  چــه بـود و چــه شــد؟!
  خنده دار است نه؟ تکلیف 2 ورودی دکتری 92 و 93 این دانشکده در مورد حقوق ماهانه یا پژوهانه مشخص نشده است که به ما نه حقوق وزارت بهداشت تعلق می‌گیرد و نه پژوهانه وزارت علوم که به همه دانشجویان دکتری داده می‌شود. امید مسئولین برای حل این مشکل تنها فارغ التحصیل شدن این...
 • ریاست جمهوری مجدد روحانی به اراده او بستگی ندارد؟
  بازی نخبگان
  خلاصه آنکه کلید حضور روحانی در کاخ ریاست جمهوری در دستان او نیست، وی آنقدر با رفتارهای مذبذب خود مخالفان و منتقدان خود را مصر کرده که در صورت عدم حمایت جریان های سیاسی هیچگاه به خودی خود قدرت اقناع لازم را نخواهد داشت که مردم به رای دادن به خود مجاب کند.
 • کند و کاوی در ترکیب جمعیتی داوطلبین کنکور سال 95؛
  سراب «شغل پُر درآمد» در رشته‌های علوم تجربی +گزارش ویدئویی
  اما امسال اتفاقی دیگر رخ داده است، در آزمون امسال از 860 هزار و 109 نفری که برای تمامی رشته گروه ها ثبت نام کرده بودند، 519 هزار و 488 نفرد از گروه علوم تجربی بودند؛ و این یعنی حدود سه برابر دیگر گروه ها!
 • واکنش‌های مستدل دانشجویان؛
  علت مخالفت با «محصولات تراریخته» چیست؟ +جدول
  بسیاری از کشورهای پیشرفته‌ دنیا از جمله 19 کشور عضو اتحادیه اروپا فرآیند کشت محصولات تراریخته را ممنوع اعلام کرده‌اند و نکته‌ مهم آنکه نام بسیاری از کشورهای پیشرفته از جمله آلمان، فرانسه، هلند، روسیه، ایتالیا، دانمارک، سوئیس، نروژ، اوکراین و ترکیه در این فهرست قرار...
 • دانشگاه در هفته‌ای که گذشت؛
  هفته پر التهاب کــنکور و ثبت‌نام
  در آخرین هفته رسمی تعطیلات تابستانی دانشگاه ها و دانشجویان و دانش آموزان، تلاقی با اعیاد بزرگ شیعیان و مسلمانان جهان باعث شد تا هفته‌ای سرشار از تعطیلی، شادی و سرور را پشت سر بگذاریم و دانشجویان، رسما آماده آغاز سال تحصیلی و رفتن به کلاسهای درسشان بشوند.
 • برای افرادی که نمی‌خواهند نامشان نشان داده شود؛
  در تلگرام نامرئی شوید!
  به کمک این ترفند می‌توانید به‌صورت نامرئی (بدون نام) برای دوستان‌تان یا هر کاربر دیگر پیام ارسال کنید. (همچنین می‌توانید نام کانال را نیز نامرئی کنید) به‌عبارت دقیق‌تر همان‌طور که می‌دانید هر کاربر در اپلیکیشن تلگرام باید برای خود یک نام (First name) انتخاب کند و...
 • گزارشی از نقش آمریکا و منافقین در دوره دفاع مقدس؛
  رفاقت پنجاه ساله!
  بررسی های منتشر شده بر اساس اسناد و مدارک نشان می دهد که گروهک منافقین در طول سال های جنگ و پس از آن «با سرویس ‌های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل، ترکیه و بسیاری از کشورهای دیگر ارتباط داشته و اطلاعات جمع آوری شده را مبادله کرده و یا به فروش می رساندند.
 • پاسخ به ابهامات قبول شدگان آزمون سراسری؛
  شرایط انتقال و یا انصراف از تحصیل دانشجویان روزانه
  اگر شما مثلا در کنکور سراسری 94 شرکت کنید و انتخاب رشته را نیز انجام دهید و در یک دانشگاه دولتی روزانه قبول شوید سال بعد یعنی برای کنکور سال 95 از شرکت در کنکور سراسری و قبولی محرومید حتی اگر هر یک از شرایط زیر را داشته باشید:
 • واکنش بسیج دانشگاه امام صادق(ع) به جان باختن تبعه افغان؛
  جامعه هنری در برابر حرکات ناپسند عده‌ای هنرمندنما اعلام برائت کند
  بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جان باختن تبعه افغان در پی تصادف با راننده بازیگر مست اعلام کرد: جامعه هنری با اعلام برائت از این‌گونه حرکات عده‌ای هنرمندنما، نشان دهد که هنرمند واقعی در هر جایی مدافع عدالت و طرف‌دار مظلومین...
 • صوت و فیلم