خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 13 تير 1394

اخبار

 
 
ماه دیدار ماه
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
بررسی نقش اعتماد به‌ نفس علمی دانشگاهیان در اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها؛
از اعتماد به نفس علمی تا تمامیت خواهی دانشمندان غربی
سال‌هاست که بحث اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها و اسلامی‌سازی علوم در کشور مطرح است. امری که نیاز دارد از قالب نظری خارج شود و به عمل برسد. وقتی سخن از عمل به میان می‌آید، عامل اعتماد به نفس علمی هم رخ می‌نمایاند. عاملی که با وجود اهمیت بسیارش تاکنون کمتر بررسی شده است.
محمدحسین رجبی دوانی مطرح کرد؛
آیا دوره امام حسن(ع) شباهتی به دوران کنونی دارد؟ کجا این مردم آن مردم هستند؟/ ما حق نداریم برای توجیه سیاست، اهل بیت را خرج کنیم +فیلم
صلح امام حسن(ع) قابل قیاس با امروز نیست، گفت: امام قصد صلح با معاویه نداشت. ما حق نداریم برای توجیه سیاست اهل بیت را خرج کنیم. هدف امام مبارزه با دشمن بود ولی وقتی اطرافیانش خیانت می کنند امام نمی تواند اهدافش را پیش ببرد. امام با لشکریانش که شیرازه اش از هم پاشیده،...
کشمکش‌های جاسوسی و امنیتی بین سران غرب و اروپا؛
چرا فرانسه «پناهندگی بنیانگذار ویکی‌لیکس» را با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد؟
اسناد افشا شده به وسیله ادوارد اسنودن، دیگر افشاگر جاسوسی های آمریکا، حاکی از آن است که سازمان اطلاعات این کشور به مدت چند سال به نیابت از آژانس امنیت ملی آمریکا از سایر کشورهای اروپایی جاسوسی کرده است.
مسببین اتفاق دانشگاه صوفی رازی زنجان؛ افرادی ایرانی با تفکرات غربی!
وقتی تهاجم به درونی ترین ساختارهای فرهنگی کشور راه پیدا می‌کند
اتفاقات دانشگاه زنجان نماینده وجود تفکری است که می تواند با بی توجهی دامنه دار مسئولین به موریانه ای تبدیل گشته و به جان فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی این مرز و بوم بیافتد، فرهنگ و هویتی که بزرگترین انقلاب قرن را رقم زده است و دشمنان قسم خورده ی بسیاری دارد.
روشهای ایمن ماندن در شبکه های اجتماعی
حدود ده سال پیش، شما با خیال راحت می توانستید درخواست های دوستی را قبول کنید. اما امروزه، حتی برای به اشتراک گذاری یک عکس باید کمی بیشتر درباره آن فکر کنید.
یکی از دانشجویان بورسیه در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»،
بدون هیچگونه مشکلی بورسیه گرفتم، چرا الان با آبروی ما بازی می‌کنند
چرا با سرنوشت و آبروی ما بازی می کنید؟ من 4سال از عمر خود را در این راه قرار داده ام وتحصیل کرده ام تمام موقیعت های استخدامی خود را بنابر حکم رسمی وزارت علوم که عضو هیات علمی میباشم کنار گذاشتم. به همین راحتی لغو بورس شدم.جالب است هیچکس صدای مظلوم را نمی شنود.
پس از دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر،
پاسخ مثبت دانشجو برای شرکت در مناظره با فرهادی درباره بورسیه‌ها
پس از گذشت حدود دو هفته از درخواست انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر از دانشجو و فرهادی برای مناظره به منظور محک سنجش صداقت طرفین در محیطی شفاف برای بررسی مشکلات دانشجویان بورسیه و پذیرش دانشجو، سکوت فرهادی همچنان ادامه دارد.
سومین قسمت «زیر زمین کاخ سفید» منتشر شد؛
انیمیشن:: خواب کنترل ایــــران
مجموعه انیمیشن "زیر زمین کاخ سفید" در خصوص لابی های محرمانه امریکا و اسرائیل می باشد که بصورت سریالی منتشر خواهد شد. در ادامه قسمت سوم مجموعه انیمیشن "زیر زمین کاخ سفید" را مشاهده می کنید.
آخرین تحلیل مهدی محمدی از جزئیات پیش‌نویس توافق؛
توافق بد در وین می‌ماند/ اگر توافق خوب در کار است، ماجرای صلح امام حسن(ع) برای چیست؟
اگر دولت آقای روحانی در پی یک توافق خوب است یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی را که باید به دست بیاورد مهارت نه گفتن است. این امر زمانی آسان‌تر خواهد شد که توجه کنیم آمریکایی‌ها به این توافق سخت نیازمندند و در صورت شنیدن یک «نه» قاطع و صریح از سوی ایران - ولو اینکه مدتی...
مقایسه‌ی نسخه‌های مختلف ویندوز 10
ماه می بود که سرانجام مایکروسافت تمامی نسخه‌های موجود ویندوز 10 را معرفی کرد؛ ولی همچنان امکانات واقعی هر کدام از نسخه‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. فهرستی از تمامی قابلیت‌ها هر نسخه‌ منتشر شده که به بررسی آنها می‌پردازیم.
تیم مذاکره کننده به تهران باز می گردد!
تیم هسته‌ای کشورمان با اختیار کافی به وین رفته است و از توان تضمین‌شده برای هر دو اعلام نظر «آری» و یا «نه» برخوردار است. بنابراین وقتی می‌بیند که در متن توافق پیشنهادی خطوط قرمز نظام رعایت نشده است، وظیفه مورد انتظار - بخوانید تکلیف قطعی و غیرقابل تغییر- آنها،...
با محوریت بررسی مسائل صنفی دانشگاه‌ها؛
فیلم:: دانلود قسمت اول برنامه «نبض دانشجو»
اولین مجموعه مستند نبض دانشجو، از شبکه خبر پخش شد. این برنامه از تولیدات مستند جدید شبکه خبر است که در دانشگاه های سراسر کشور موضوعات صنفی، آموزشی، حاشیه‌های دانشجویی را به تصویر می‌کشد.
برای سالروز سکوت حقوق بشر!
حقوق بشر آنها حضور چندین ساله شان در عراق و افغانستان را که به قیمت کشته شدن و آواره شدن میلیون ها "بشر" آن هم به بهانه واهی همچون ساقط کردن تروریست را حق و البته وظیفه ی خود می دانند.
از توصیه به شاعر جوان شعر اولی تا تحسین حمید سبزواری،
روایتی متفاوت از حاشیه‌ی دیدار شاعران با رهبر انقلاب +فیلم
رویدادی که اگرچه ثبت در تقویم نیست اما حالا دیگر همه‌ی اهالی فرهنگ و هنر از آن خبر دارند: دیدار رهبر انقلاب با شاعران. این دیدار شاید تنها دیدار رهبر انقلاب است که از قبل از افطار شروع می‌شود و تا ساعاتی بعد از اذان مغرب و صرف افطار طول می‌کشد.
ایران هسته ای در گزارشی نوشت؛
ارائه فرمول جدید درباره ابعاد احتمالی برنامه نظامی ایران، علت سفر آمانو به تهران
امریکا و گروه 1+5، رسیدگی به این موضوع و حل آن را پیش شرط هرگونه تعلیق تحریم قرار داده است اما از آنجا که این رسیدگی در فرمول پیشین پیشنهادی آژانس، مستلزم دسترسی به افراد و مکان های نظامی در ایران بود، این مسئله از سوی ایران رد شده است.
تمام رویدادهای صنفی آموزشی هفته ای که گذشت؛
در گرم‌ترین روزهای تابستان، صندوق رفاه دانشجویان خبرساز شد
مسئله تغذیه دانشجویان و غذای سلف دانشگاه ها یکی از پرچالش ترین مسائل جانبی در دانشگاه ها است. بدون شک در هر ترم اگر قرار باشد تجمع، تحصن، بیانیه و اعتراضی صورت بگیرد، یکی از آنها، اعتراض به غذای دانشگاه است.
علیرضا پناهیان در سلسله جلسات «زندگی بهتر» ماه رمضان/8
اولین شرط زندگی بهتر، زنده‌تر بودن است/ ما برای زندگی بهتر امکانات اضافه می‌کنیم در حالی‌که قدرت‌ها در درون خودمان است
زندگی یعنی زنده‌تر شدن! متاسفانه خیلی از فیلم‌ها را که نگاه می‌کنیم، دل‌مان می‌گیرد، دل‌مان سیاه می‌شود، چرا؟ چون یک آدم زنده‌تر در این فیلم نیست؛ همه مثل خودمان کورمال کورمال زندگی می‌کنند! پس این فیلم چه خاصیتی دارد که دارید ما را به آن سرگرم می‌کنید؟!
گزارش یک دیدار/ مطالبات رهبر انقلاب از دانشجویان/ سال 88
رکن امنیت بلندمدت کشور و ملتتان علم است
اینی که من توی این چند سال به دانشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مرتب راجع به مسائل علم و تحقیق و پژوهش و نوآوری و جنبش نرم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افزاری و ارتباط صنعت و دانشگاه و اینها این همه تأکید کردم، برای خاطر این است که یک رکن امنیت بلندمدت کشور و ملتتان علم است.
قسمت دوم انیمیشن «زیر زمین کاخ سفید» منتشر شد؛
انیمیشن:: آلبـوم خصــوصــی اوبــامـــا
مجموعه انیمیشن "زیر زمین کاخ سفید" در خصوص لابی های محرمانه امریکا و اسرائیل می باشد که بصورت سریالی منتشر خواهد شد. در ادامه قسمت دوم مجموعه انیمیشن "زیر زمین کاخ سفید" را مشاهده می کنید.
درباره بند 61 سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه؛
شبکه‌های برون مرزی و بایدها و نباید‌های افق رسانه ملی
روزنامه گاردین در یکی از سر مقاله های خود می نویسد: الجزیره در جریان جنگ دوم خلیج حتی از شبکه بی بی سی هم پیشی گرفت و در شرایطی که بی بی سی با داشتن 80 نفر پرسنل در بغداد فقط 12 میلیون پوند صرف پوشش جنگ عراق کرده بود، شبکه الجزیره میلیونها دلار را به پوشش حوادث جنگ...
شعرا دیشب چه شعرهایی در محضر رهبری خواندند:
سادات، پیش اهل تسنن گرامی‌اند، اکرام و احترام به این خاندان یکی است/ دشمن! دسیسه تو به جایی نمی‌رسد، تا آن زمان که رهبر بیدارمان یکی است
در شب ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، جمعی از اهالی فرهنگ، اساتید شعر و ادب فارسی، شاعران جوان و پیشکسوت کشور و تعدادی از شاعران از کشورهای هند، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان و آذربایجان، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
افطار شاعران با رهبر انقلاب در شب نیمه رمضان +تصاویر و صوت
واکنش انسان های با شرف  به جنایت های استکبار
رهبر انقلاب با تمجید از ایستادگی برخی شاعران جوان در برابر این فضای مسموم تأکید کردند: این ایستادگی نشانه همان مسئولیت شناسی است و امروز هر شعری که بر ضد ظلم و در راستای اهداف امت اسلامی از جمله درباره یمن، بحرین، لبنان، غزه و فلسطین، و سوریه گفته شود، مصداق شعر...
دو شعر جذاب از کسانی که از دیدار شعرا با رهبر جا ماندند‬؛
افسوس علیرضای قزوه، شد راهنمای بیت رهبر/ هی پچ پچ قزوه و رقیبان، آید ز قفای بیت رهبر/  قزوه ست دلیل سفت و سخت و، بی چون و چرای بیت رهبر
هرسال در آستانۀ دیدار رهبری با شاعران، عده ای از شاعران به خاطر بازماندن از حضور در این جلسه آزرده خاطر می شوند و معدودی از ایشان هم مدعی و طلب کار! این موضوع امسال مضمون سرایش چند شعر طنز گروهی شده است که البته روشن نیست سرایندگان واقعاً در این زمینه جزو ناظران...
اظهار نظرهای روز/ 10 تیرماه
موسویان: باور کنید، اختلاف در امریکا مثل اختلاف هاشمی - احمدی نژاد است!/ قاسم‌خانی: هم از بى‌بى‌سى فحش می‌خوریم هم از بیست و سى
اصلاح‌طلبان باید به سمت تشکیل یک حزب فراگیر و قوی بروند. حزبی که قانون اساسی را تمکین کند اما در عین حال بر اصول و مبانی اصلاح‌طلبی تکیه کند. متاسفانه در زمان دولت اصلاحات این اتفاق نیفتاد و این بزرگ‌ترین خسران و ضرری بود که متوجه این جریان فکری شد.
سبقت طنزهای ساده رمضانیه از اسطوره‌های کمدی ایران
در روزهایی که حتی اسطوره های طنز کشور هم نمی توانند مردم را با هر بهانه ای بخندانند و بیننده را پای برنامه های خود نگه دارند، سریال های رمضانیه امسال در چندمین تجربه شان، قاپ روزه داران را دزدیده اند.
درباره بند 78 سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه؛
رشته‌های سرکاری؛ فارغ التحصیلان بیکار و نقشه جامع علمی کشور
دانشگاه ها سالیان متمادی است که با ایجاد رشته های گوناگون مرتبط و بدون ارتباط با بازار کار کشور در حال تشویق جوانان به ورود به عرصه های تحصیلی هستند بی آنکه لازم بدانند پژوهشی کاربردی انجام دهند تا مشخص شود آیا واقعا امروز تحصیلات آکادمیک توان رفع نیازهای بازار کار...
بسته ویژه میلاد امام حسن مجتبی(ع)
مولود رمضــــــــان
پیشواى دوم، نه تنها از نظر علم، تقوى، زهد و عبادت، مقامى برگزیده و ممتاز داشت، بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیرى از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود. وجود گرامى آن حضرت آرام بخش دل هاى دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان، و نقطه امید درماندگان...
یادداشت وحید جلیلی برای ویژه نامه انرژی هسته ای «راه»:
عزم جزم کرده‌اند که برگردانند ملت را به دوران طلایی قاجار، زنده باد رضاخان میرپنج، معمار ایران مدرن؛ به جهنم! فرستنده عشقی‌ها و گوهرشادی‌ها و مدرس‌ها و فرخی‌های دلواپس
ن طرف آب، از مدارس و روزنامه‌ها تا والت دیزنی بسیج می‌شوند برای غنی‌سازی.اینجا فیلمساز مشهور و حرفه‌ای برای ساخت یک فیلم داستانی راجع به انرژی هسته‌ای مجبور می‌شود سه بار بازیگر نقش اولش را عوض کند. هنرپیشه‌ها تهدید می‌شوند ...!
در ضیافت افطاری فرهادی با مسئولان بسیج دانشجویی؛
وزارت علوم باید از استقلال کافی در تصمیم گیری‌ها برخوردار باشد/ نباید مسائل اصلی از بیرون دیکته شود/ فرهادی: شیب رشد علمی کشور کُند شده
در ادامه این نشست مهدی رمضان‌زاده دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران عدم برخورد دوگانه با قانون و تفسیر سلیقه‌ای از آن را خواستار شد و اظهار داشت: وزارت علوم باید از استقلال کافی در تصمیم گیری‌ها برخوردار باشد و نباید اجازه داد مسائل اصلی مربوط به...
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه رازی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»،
توهین استاندار به علما را نمی‌توان یک شوخی ساده تلقی کرد
توهین سخیف و معنادار استاندار کرمانشاه به ساحت علما و روحانیون را نمیتوان یک شوخی ساده تلقی کرد. ماشاهد آن هستیم که ا ز تریبون نظام جمهوری اسلامی یک عبارت و جمله موهن استفاده شده است.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
عضویت
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل