خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 11 شهريور 1393

اخبار

 
 
انتخاب رشته دانشگاهی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
پلاس خوانی «خبرنامه دانشجویان ایران»
چرا «روز دختر؟!»، یادی از خواننده ی «مـحمـــّد» و ترس از یک روحانی+ عکس
«چرایی نامگذاری روز دختر» در چند روز گذشته تقریبا در اکثر شبکه های اجتماعی از سوی کاربران مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. مصاحبه بحث درباره مصاحبه مهدی نصیری(مدیر مسئول سابق کیهان) و تغییر مواضع 180 درجه ای اش، همچنین نوشته هایی درباره انتصاب نجفی به عنوان سرپرست وزارت...
دکتر پیغامی در جمع دانشجویان:
برای حماسه اقتصادی باید حماسی درس بخوانید/ مساجد باید کلاس اقتصادی داشته باشند
باید درستان را حماسی بخوانید.نهج البلاغه را بخوانید.خطبه های حضرت علی حماسی و شورانگیز است. برای داشتن شور برای داشتن سواد اقتصادی و رفتار اقتصادی درست یکی از بزنگاه ها خانواده ها و مادران هستند. تربیت درست فرزندان یکی از راههای رسیدن به این مهم است.
آثار و برکات بیداری در بین الطلوعین؛
ساعتی از ساعات بهشت
در روایات، آثار و برکاتی برای این ساعت بیان شده که انسان به این نتیجه می‌رسد اگر خوشبختی و سعادت می‌خواهد و از بدبختی‌ها فراغ را، می‌بایست در این ساعات بهشتی بیدار بماند؛ چرا که فرشتگان در حال تقسیم روزی هستند و اگر خواب بمانی از همه چیز باز ماندی.
رییس شورای شهر تهران امروز مشخص می شود
داستـــانهای یک شـــورا
خبرهای اعمال نفوذ و دخالت وزارت ورزش و جوانان در انتخابات شورای شهر تهران در حالی است که زمان انتخابات ریاست شورای شهر بر اساس نظر شخصی مسجد جامعی از روز یکشنبه به سه شنبه به تعویق افتاد.
نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه؛
از تفهیم اتهام به مهدی هاشمی تا صدور حکم ناظم متجاوز
در این نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه درباره موضوعاتی مختلفی چون انتصابات اخیر دستگاه قضا، علت شهادت علی خلیلی، روند دادگاه مهدی هاشمی، حکم ناظم متجاوز مدرسه، حکم م-ر(مسئول سابق دولتی) و افزایش اختیارات معاون قوه قضاییه در دور جدید صحبت کرد.
در برنامه پایش یکشنبه شب مطرح شد
مسکن به این زودی ها گران نمی شود/ اگر بانک ها املاک خود را بفروشند قیمت مسکن کاهش پیدا می کند
یکشنبه شب برنامه پایش از شبکه یک طبق روال هر هفته پخش شد. در این برنامه که به موضع مسکن پرداخته بود، توضیحات کارشناسی مهمی در رابطه با افزایش قیمت مسکن، سونامی ساخت و ساز، وام های مسکن و نیز جزئیات تشکیل صندوق های زمین و ساختمان ارائه شد.
رئیس دانشگاه قوچان در واکنش به گران شدن اجاره‌بهای خوابگاه:
وقتی مردم قوچان امکانات ندارند نمی‌توان انتظاری برای دانشجویان داشت/ صندوق رفاه حمایت نمی‌کند
بداخشان ضمن ابراز اینکه وام دانشجویی در اختیار صندوق رفاه دانشجویان است گفت: سال گذشته تمام درخواست‌های مبنی بر وام از سوی دانشجویان رسیدگی و پرداخت شد؛ در سال پیش رو نیز با توجه به شنیده‌ها از وزارت علوم، بودجه‌های وام دانشجویی رو به کاهش است.
جزئیات دریافت وام مسکن برای دانشجویان متاهل و نخبه +فرم
به منظور حمایت از نخبگان متاهل و براساس همکاری بنیاد ملی نخبگان و صندوق رفاه دانشجویان، وام ودیعه مسکن نخبگان علاوه برنخبگان شاغل به تحصیل در دانشگاه های دولتی به نخبگان متاهلی که دارای معرفی نامه بنیاد ملی نخبگان بوده و در دانشگاه و موسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر...
دست دادن دخترها با بهزاد نبوی، ندا و فرهنگ دولت یازدهم
دبیرکل یک حزب مطرح اصلاح طلب چند روز قبل در مصاحبه با روزنامه ای گفته است «وقتی من کنگره سالیانه ام را با 10 نفر آدم برگزار می کنم و سالنی که می گیرم خالی است و آبروی من می رود، خب "ندا" یعنی چه؟»
جزئیات ثبت نام خوابگاه در دانشگاه تهران +جدول اجاره بها
ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 91 (سنواتی پسر)، دانشجویان دکترای ورودی 89 (سنواتی پسر) ،ثبت نام دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی 91 (سنواتی دختر) و دانشجویان دکترای ورودی 89 (سنواتی دختر) به صورت حضوری و تلفنی امروز و فردا انجام می شود.
علی اکبر عباسی؛
بازی منتقدین در «پازل دوقطبی سازی»
در این بین البته رسانه های منتقد دولت و نمایندگان مجلس نیز بعضا خواسته یا ناخواسته در همین پازل یاد شده ای که روزنامه های زنجیره ای ایجاد کرده اند بازی می کنند. آن ها هم با دامن زدن های نابجا و به دور از تدبیر به برخی از مسائل پیرامون دولت یازدهم بستر را برای فضاسازی...
تعهدی که راه انحصاری «تخصص» در پزشکی است!/ دانشجویان این «تعهد» را ظالمانه می‌دانند
وزارت بهداشت اما با این توجیه که در این مدت دانشجو به ازای تحصیلش شهریه ای پرداخت نکرده و تحصیل رایگان انجام داده است، تعهد می گیرد که وی دو برابر دوره تخصص در خدمت این وزارت خانه باشد.دانشجویان این تعهد را ظالمانه می دانند.
کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد 93 منتشر شد +لینک مشاهده نتایج
با اعلام سازمان سنجش کارنامه نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 منتشر شد و داوطلبان می توانند برای مشاهده کارنامه خود با استفاده از شماره داوطلبی، شماره پرونده و مشخصات فردی اقدام کنند.
پس از نشست خبری رئیس جمهور رخ داد؛
برخورد گازانبری با کودکان شین آبادی و خبرنگاران + عکس
روز شنبه خانواده های آسیب دیده از آن رویداد شوم (یادتان که هست؟!) مقابل نهاد ریاست جمهوری تحصن کردند (همزمان با نشست خبری رئیس جمهور)؛ آنها پیگیر وعده های عمل نشده دولتمردان هستند: درمان کامل ایشان، پرداخت دیه و... تا رسیدن به سن قانونی.
کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب صد و سوم
اگر می‌خواهید با تاریخ جنبش دانشجویی قبل از انقلاب آشنا شوید، این کتاب را بخوانید
در فصل های بعدی کتاب، به ویژگی های کلی دوره های اول و دوم جنبش دانشجویی ایران، ویژگی های عمومی دوره دوم، کودتای 28 مرداد و رکود و انفعال موقت جنبش دانشجویی، حماسه 15 خرداد و دهه سیاه انقلاب سفید، ویژگی های جنبش دانشجویی صحبت می شود.
شروع طوفانی آسمان‌خراش‌ها در جام جهانی؛
شکست سه بر یک ایتالیا در اولین گام
ایران در این جدال تماشایی بازی را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، فرهاد ظریف، محمد موسوی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد قائمی آغاز کرد و توانست در ست های اول، سوم و چهارم با نتایج 25 - 16، 25 - 21 و 25 - 22 از سد ایتالیا عبور کند.
جدول انواع وام های دانشجویی در سال تحصیلی جدید/ چگونه وام دانشجویی بگیریم؟
تقویم تسهیلات رفاهی نیم‌سال اول سال تحصیلی 1393_94 و فهرست انواع وام دانشجویی و مبالغ سرانه آن بر اساس آخرین مصوبات هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان در سال تحصیلی آینده منتشر شد.
مسئول آموزش اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛
فساد کرسنت با توجه به محدودیت ها مغفول مانده است/ وزارت علوم گزارش برخورد با تخلفات بورس را ارائه دهد
بالاخره متاسفانه در هر دولتی از کارگزاران و اصلاحات گرفته تا دولت قبل، بودند افرادی که با زد و بند و رانت و بدون داشتن شرایط علمی از امتیاز بورسیه استفاده کرده اند که قطعا باید با آنها برخورد شود و این مطالبه همه ملت ایران است و وزارت علوم باید گزارش آن را به گوش...
هومان خدابخشی؛
چرا دولت رجایی، دولت مکتبی بود/ ناگفته‌هایی از ماجرای ترور در ساختمان ریاست جمهوری
جالب اینجاست که دلیل اصلی عنوان شده برای عدم محاکمه این بود که کشور درگیر جنگ با بعثی‌هاست و اکنون زمان تنش داخلی نیست! اما چرا بعد از دو سه دهه پس از جنگ، پرونده دوباره باز نمی‌شود‌؟ چرا شخص متهم پست‌های کلیدی می‌گیرد؟
افزایش بی‌رویه اجاره‌بهای خوابگاه‌های خودگردان و اعتراض دانشجویان
ترمی 600 هزار تومان برای 2 متر مربع! +اطلاعیه خوابگاه
این درحالی است که به گفته دانشجویان، این خوابگاه از کمترین امکانات رفاهی برخوردار است به طوریکه در هر اتاق 12 متری، 6 نفر اسکان دارند و در سوئیت های 60 تا 70 متری 3 اتاق با 20 نفر گنجانده می شوند و در واقع سرانه هر دانشجو از این خوابگاه 2 متر فضاست که حالا می باید...
نامه 54 دفتر جامعه اسلامی دانشجویان به آملی لاریجانی؛
مرجع قضایی فراملی برای حمایت از مستضعفان تشکیل دهید
در راستای عبور از موانع تحمیلی موجود، مانند دخالت‌های پایان‌ناپذیر سلطه‌گران، تلاش مخرب کانون‌های توطئه و فتنه و تحریم و تهدید و ظلم جهانی و حمایت آنها از عوامل قانون ستیز داخلی، دو پیشنهاد را برای پیشبرد آرمان‌ها و اهداف انقلاب و برقراری «عدالت بدون مرز» تقدیم می‌کنیم.
به بهانه سالروز تولد سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله؛
از دستگیری توسط تیم حجاریان تا ترانه یک زن مسیحی
سیدحسن نصرالله که برای سفری به ایران آمده بود در بدو ورود به ایران توسط تیم سعید حجاریان که تحت نظر اطلاعات نخست وزیری- در زمان نخست وزیر وقت میرحسین موسوی- بود بازداشت می شود. وی می گوید: این برای من خیلی دردناک بود و من اصلا انتظار وقوع آن را نداشتم.
اندراحوالات قراداد کی‌روش و فدراسیون فوتبال؛
پشت پرده اختلاف مربی پرتغالی و وزارت ورزش چیست؟
تیم مدیریتی حاکم بر فدراسیون فوتبال با این گمان که تجربه تعلیق فوتبال ایران این اجازه را به وزیر نمی‌دهد که ‌مستقیم‌ علی کفاشیان را برکنار کند، در روزهای اخیر، برای مربی پرتغالی سنگ تمام گذاشتند اما مخالفت نهایی وزارت ورزش با قرارداد سنگین کی‌روش بازخورد دیگری نیز داشت.
در قسمت دهم برنامه «حذف و اضافه» مطرح شد؛
در مدارس، معلم خسته از زندگی زناشویی، سرکلاس می‌گوید ازدواج نکنید/ هرچه امکانات اقتصادی بیشتر شد، آمار طلاق بالا رفت
من می‌ترسم نتیجه چنین برنامه‌هایی، ساده‌گیری ازدواج شود. ازدواج زندگی است. زندگی نیز کار راحتی نیست. سخت است و هر روز پیچیده تر می‌شود. اما سختی بدی نیست. سختی خوبی است. ازدواج رفتن از مشکلات به غیرمشکلات نیست.
نقدی بر آخرین ساخته سعید سهیلی؛
کلاشنیکف؛ چه بلاتکلیف است، وسط این بحران
کلاشینکفی که می‌خواهد در ادامه سیر فیلمسازی سهیلی خود را در ردیف فیلم‌های عصیانگر اجتماعی معرفی کند و به قول کارگردان «فیلم، فیلم خنثی نیست» اما سعید سهیلی خوب می‌داند که محتوا زمانی می‌تواند در سینما خود را به مخاطب تحمیل کند که با فرم همراه باشد.
بخش دوم//
متن پرسش و پاسخ چالشی دانشجویان با میرکاظمی پیرامون پرونده کرسنت
با مهدی هاشمی چیکار می کنید؟ چقدر کشور باید از این خانواده هزینه ببیند؟ خود من چند بار مصاحبه کردم و در جلسه ها گفته ام. این محدودیت هایی نیست که در اختیار دولت باشد کار ما در آن برهه این بود که اسناد و مدارکی که می خواهند در اختیارشان قرار بدهیم تا زودتر پرونده را...
با وجود دستور وزیر بهداشت برای افزایش ظرفیت‌ها؛
ظرفیت پزشکی در کنکور 93 بیشتر نشــــــد!
هجدهم مرداد، خبر اطمینان خاطر وزیر بهداشت به داوطلبین کنکور، مبنی بر عدم کاهش ظرفیتهای پزشکی نسبت به سال گذشته منتشر شد اما وزارت بهداشت در اقدامی متفاوت با دستور وزیر بهداشت، فقط در خواست 10 درصد افزایش ظرفیت رشته های مذکور را از سازمان سنجش اموزش کشور نموده است.
علیرضا زاکانی؛
قانون‌شکنی عین دیکتاتوری است/ سه اشکال عمده بر رفتار فراقانونی رئیس مجلس
اعتراض ما پایمال شدن حقوق نمایندگان و تخریب مجلس بود که غیرقابل تحمل است و این مسئله، همان نکته ای است که وقتی یکی از نمایندگان اشاره کرد که این رفتار رئیس محترم مجلس، استبداد و دیکتاتوری است دکتر لاریجانی با اقلیت خواندن معترضین، آن ها را متهم به دیکتاتوری کردند؛...
چه کسی جانشین کاترین اشتون شد +عکس
"فدریکا موگرینی" وزیر امور خارجه ایتالیا با رای مستقیم رهبران اروپایی مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحاده اروپا شد. چیزی که در این بین، تحصیلات او را تحت شعاع قرار می دهد، موضوع پایان نامه خانم موگرینی یعنی رابطه بین دین و سیاست در اسلام است.
واکنش شریعتمداری به کنفرانس خبری روحانی؛
جرم فتنه گران 18 تیر 78 که توسط آقای روحانی مستحق «سرکوب شدید» شدند در هیچ دادگاهی بررسی نشد!
آقای دکتر روحانی یک حقوقدان است و به یقین از تفاوت میان «جرم‌مشهود» و «جرم غیرمشهود» باخبرند، بنابراین، تعجب‌آور است که منتظر تشکیل دادگاه مانده‌اند! در این حالت وقوع «جرم» محرز است و تشکیل دادگاه برای اثبات جرم نیست، بلکه برای تعیین میزان کیفر مجرم است.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.