خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 08 شهريور 1394

اخبار

 
 
برجام بی سرانجام
نیازمندی های دانشجویی
عکس روز
اشعار و تصاویر ناب از حرم علی‌بن موسی‌الرضا(ع)
شعر:: تهران چه بود و چیست؟ دهی در تیول ری/ این آبروی توست که تهران گرفته است
غیرت ماست که در سینه ی کارون جاری ست/ وای اگر خشک شود این رگ ِ اهواز یمان
اگر دریا نمی‌گنجد به کوزه با چه اعجازی/ میان چفیه پیچیدند جسم پهلوان‌ها را ؟
این غزل مشق شب من بود در دیوانگی/ باب میلت نیست هرجا زیر آن‌ را خط بکش
باد زانو می زند...گلدسته را بو می کند/ دست هر آشفته ای را پیش تو رو می کند
ﺍﻭﻻ‌ﺩ ﻣﺮﺗﻀﻲ ﻫﻤﻪ ﺑﺎﻟﺬﺍﺕ ﺩﻟﺒﺮﻧﺪ/ ﻗﺮﺁﻥ ﻧﺎﻃﻘﻨﺪ ﻭ ﺷﻔﯿﻌﯿﺎﻥ ﻣﺤﺸﺮﻧﺪ
اگر مولا نخواهد، برگی از شاخه نمی افتد/ امیرالمومنین شان نزول باد و باران است
شما بیا ، نفس از عطر جاده ها با ما/ جواب دادنِ فریاد بیصدا با ما
از قفل گذشتیم-بماند-که نشد باز/ حاشا که کلید تو کند باز گره را
یخ بست موج ها همه راحت طلب شدند/ ازحرکت ایستاده، سکونت طلب شدند
شعری برای روز قدس: می‌زند از کربلا تا مسجدالاقصی صلا
شعر:: تا تو مادر نشی نمی فهمی بیست و نه سال رنج یعنی چی
مردانه ترین عدد دنیا
قسم به خون شهیدان صعده و صنعا
پیشخوان ادبی
پیشخوان ادبی
تاریخ: 
آرشیو
یک پیشنهاد دانشجویی به خانواده‌ها؛
میهمانی به صرف تماشای محمد(ص) +عکس
در دو ماهه آینده بجای میهمانی دادن ها و سفره پهن کردن ها و..... هزینه این میهمانی ها را برای خرید بلیط فیلم محمد (ص) صرف کرده و یکدیگر را به دیدن این فیلم میهمان کنید، که هم لذت میهمانی و دور هم بودن را برده باشید
محسنی اژه‌ای در هشتاد و چهارمین نشست خبری؛
کشف وسایل ممنوعه از مهدی هاشمی در زندان/ پاسخ به حاشیه سازی‌های اخیر ابتکار
طبق ضوابط زندان هر از چندگاهی بازرسی‌هایی صورت می‌گیرد که در هفته گذشته از بند 7 و 8 طبق گزارش واصل شده بازرسی صورت گرفته بود و از ایشان گوشی همراه و سیم کارت و تعدادی سکه و نیم سکه در حدود 30 قطعه کشف شده بود.
در میزگرد «خبرنامه دانشجویان ایران» با سه فعال دانشجویی مطرح شد؛
پیگیری‌های جنبش دانشجویی به برخورد با فسادهای مهدی هاشمی کمک کرد/ ماجرای اظهارات صادق خرازی عمق اختلافات اصلاح‌طلبان را نشان داد
اصلاحات همیشه برای پیشبرد منافع خودش ترفندهای جدید داشته و این موضع گیری های علیه همدیگر می تواند یکی از این ترفندها باشد که می خواهند خود را ناهماهنگ نشان دهند؛ اما بعد پیش هم جمع می شوند این صحنه بیش تر نشان دهنده یک بازی سیاسی و برای افکار عمومی است.
در چهارمین مجموعه کرسی های آزاد اندیشی اقتصادی دانشجویان علم و صنعت؛
«سیستم قیفی»؛ اصلی‌ترین مانع تولید در کشور
یکی از اصلی ترین موانع تولید، سیستم قیفی فعالیت اقتصادی در ایران است. به معنای تحمیل هزینه اولیه بالا ( اعم از مالی و غیر مالی) بر راه اندازی یک کسب و کار. راهکار هم حذف هزینه اولیه و بجای آن اخذ هزینه جاری از کسب و کارهاست.
در دانشگاه تهران؛
بیست و نهمین نشست سراسری جنبش عدالتخواه دانشجویی برگزار می گردد
نشست سالانه جنبش عدالتخواه دانشجویی با حضور اعضای دفاتر این تشکل، اساتید و فارغ التحصیلان از 11 الی 17 شهریور ماه جاری در تهران برگزار می شود.
سیدضیاءالدین طباطبایی، از کودتای 3 اسفند تا دلالی زمین برای صهیونیست‌ها؛
مــرد مـرمــوز تـاریخ معــاصـــر
اگر قرار باشد در عصر پهلوی چند شخصیت پشت پرده و اصلی را نام ببریم که رفتارهای آنها در فضای سیاسی ایران تاثیرات عمیق گذاشته است قطعا یکی از آنها سیدضیا طباطبایی است که اتفاقا کمتر در تاریخ از او صحبت به میان امده است
متن خواندنی سخنرانی دکتر کچوییان در «تلویزیون مردمِ انقلاب اسلامی»:
تلویزیون، اسیر روزمره‌گی؛ ایدئولوژیک یا غیرایدئولوژیک
بخش اعظمی از کار صداوسیما نیز این شده که دائماً یک فیلم نمایش دهد و عده‌ای هم راجع به آن صحبت می‌کنند و دائماً هنرمندان را می‌آورند و با آن‌ها صحبت می‌کنند. این یکی از مخرب‌ترین کارهایی است که در شرایط فعلی، صداوسیما درگیرش شده و این‌ها تبعات این است که ما می‌خواهیم...
جمعی از دانشجویان بورسیه خطاب به وزیر علوم؛
مراقب «تله گذاری» زیر دستان خود باشید/ وقت آن نرسیده است که قضیه بورسیه‌ها خاتمه یابد؟
اگر مصوبه 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی و سپردن تمامی مقدرات یک دانشجو و دانش آموخته مظلوم به وزارت علوم نبود، آیا دانشگاه های تحت امر شما توان و اجازه صدور این حجم عدم نیاز به دانش آموختگان مظلوم را داشتند؟
دانشگاه تربیت مدرس از دریچه‌ای جدید؛
استقبال اینستاگرامی دانشجویان از جدیدالورودها +تصاویر
در این گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»، تصاویری از این دست از دانشگاه تربیت مدرس تهران بدست آورده است، که انتشار آن از سوی دانشجویان این دانشگاه با واکنش های جالبی روبرو شده است.
۱۶۰ مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی؛
جنایات انگلستان علیه مردم ایران یک هولوکاست واقعی است
سازمان مجاهدین خلق ایران، داعش، انجمن پادشاهی ایران، پژاک و حمایت از فتنه ی سال 1388 که کمکهای اطلاعاتی و اقتصادی خود را از طرق سفارت خود در تهران و کشورهای حاشیه ی خلیج فارس انجام دادند.
سلطانی‌وش در گفت و گو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
تبیین «نقشه نفوذ» دشمنان برای دانشجویان از اولویت جنبش دانشجویی در ترم جدید است
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس گفت: باید بدانیم دشمن «کی»، «کجا»، «چرا» و «چگونه» میخواهد نفوذ کند تا متناسب با آن بتوانیم خود را مجهز و مقاوم کنیم.
درباره مطالبه اخیر رهبر انقلاب از مسئولان کشور؛
پدیده فارغ التحصیلان صفر کیلومتر
به هر حال با تاکید «چندین باره» رهبر انقلاب بر «برنامه ریزی» دقیق و فرآهم کردن حضور دانشجویان در صنعت «قبل از فارغ التحصیلی» در محیط کار، باید از «پدیده فارغ‌التحصیلان صفر کیلومتر» در بازار کار جلوگیری کرد. البته در این میان اسنادی همچون سند ششم توسعه می توان راهبرد...
بررسی تقویم آموزشی دانشگاه‌های کشور؛
دانشگاهی که از هفته آینده بازگشایی می‌شود/ دانشجویان شریف و ارومیه یک هفته دیرتر به خانه می‌روند +جدول
در حالیکه اکثر دانشگاه‌های کشور در هفته آخر شهریورماه بازگشایی می شوند دانشجویان یک دانشگاه از هفته آینده می بایست بر سر کلاس های درس حاضر شوند.
برای «مصرف داخلی» پاسخ تهدیدات آمریکا را بدهید!
«تهدید به جنگ» اوباما بازهم برای «مصرف داخلی» بود؟
تهدید چندباره ایران توسط اوباما در حالی صورت می گیرد که مسئولان دولتی جمهوری اسلامی در پاسخ به این تهدیدات، تا کنون واکنشی نشان نداده اند و هربار رهبر معظم انقلاب به تنهایی نسبت به این تهدیدات واکنش نشان داده است.
نامه دانشجویان بورسیه به آیت الله آملی لاریجانی:
مصوبه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی را لغو کنید
جمعی از دانشجویان بورسیه طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار لغو مصوبه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی شدند و از وی خواستند تا دستورات لازم برای رسیدگی به پرونده دانشجویان بورسیه در دیوان عدالت اداری را صادر کند
به بهانه سالروز در گذشت آیت الله مرعشی نجفی؛
آیت‌الله مرعشی چطور «کتاب خطی» را از دست انگلیسی‌ها نجات داد؟
کتاب را از دست زن گرفتم و عنوان آن را خواندم و با حیرت تمام متوجه شدم که نسخه نایاب ریاض العلمای علامه میرزا عبدالله افندی است که احدی آن را در اختیار ندارد؛ مثل یعقوبی که یوسفش را پیدا کرده باشد با شور و شعفی وصف ناشدنی به زن گفتم این را چند می فروشی؟
آخر الزمان که می گویند، همین است!
معترض همیشگی به «رای مردم»، توصیه به تبیین «حق الناس» می کند/ هاشمی خاطرات 76 به بعد را به یاد دارد؟
هاشمی با این سابقه در شبهه‌افکنی‌های پیشا‌انتخاباتی در سالیان گذشته، در اظهارنظری که اخیرا داشته است، معترض است چرا رسانه ملی «حق‌الناس» را تبیین نمی‌کند! کسی که در طول انتخابات‌های 20 سال گذشته بیشترین اعتراض‌ها را به «حق‌الناس» داشته و هربار پس از شکست، آرای مردم...
در اولین جلسه شورای مرکزی این اتحادیه دانشجویی؛
«علیرضا احمدی» دبیر تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل شد +عکس
در اولین جلسه شانزدهمین شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، «علیرضا احمدی» به عنوان دبیر واحد تشکیلات و «رضا نجابت» به عنوان دبیر واحد سیاسی این اتحادیه دانشجویی انتخاب شدند.
در هشتمین مجموعه «نبض دانشجو»؛
فیلم:: جنبش دانشجویی و تلاشی برای تشکل‌های دولت ساخته
بررسی نسبت دولت ها با جنبش دانشجویی و مصاحبه با داوود دشتبانی عضو اسبق شورای مرکزی انجمن دانشگاه تهران و محمد زعیم زاده عضو اسبق شورای مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل درباه این موضوع و ساخت خودرو دوچرخه برقی در دانشگاه خواجه نصیر از مهمترین بخش های این...
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR منتشر کرد؛
گزارشی از خط سیر تاریخی یک اثر بزرگ سینمایی؛ قلب جهانیان در تسخیر محمد(ص) +دانلود نشریه
در این شماره مطالب متنوعی از جمله بازخوانی آرای رهبر انقلاب درباره آزادی در قالب یک خطبه‌ی تاریخی در نماز جمعه، معرفی کتابی درخصوص کودکی پیامبر اعظم صلی‌الله‌‌علیه‌وآله و هم‌چنین پاسخی به اظهارات تأمل‌برانگیز وزیر امورخارجه‌ی انگلستان درخصوص سیاست‌خارجی کشورمان در...
اصلاح طلبی پساتوافق و توجیه اقتدار گرایی دهه 70؟
فهم توافق هسته ای اخیر و یا هر اتفاق سیاسی در ساحت های مختلف، نتایج متفاوتی در پی خواهد داشت. به خاطر همین چهارچوب های متفاوت است که درباره توافق نظرات موافق و مخالف و منتقد و بی نظر طیف گسترده ای را تشکیل داده اند.
شاخصه‌های دولت کارآمد از دیدگاه امام خمینی(ره)؛
وقتی امام(ره) استعفای مدیران ناکارآمد را عبادت می‌داند
در حکومت اسلامی، رفاه و سعادت دنیا و آخرت برای همه بشر تضمین شده است، اما شرط آن اجرای اسلام به تمام معنا، یعنی آن گونه که بر پیامبر اکرم نازل شده و توجه مسؤولان نظام و مردم به همه ابعاد آن است.
جنجالی که هنوز نخوابیده است؛
ظلم سیاسی به دانشجویان بورسیه ادامه دارد
جنجال بر سر بورسیه‌های وزارت علوم که به زعم خیلی‌ها دوران اوجش به پایان رسیده بود، امروز بیش از همیشه جنجال آفرین شده است؛ وقتی نهادهای نظارتی مربوطه نظر خود را درباره قانونی بودن بورسیه‌ها اعلام می‌کنند در حالی که وزارت علوم توجهی نمی‌کند.
دانشگاه در هفته‌ای که گذشت؛
آخرین جزئیات اعلام نتایج آزمون ارشد/ دردسر جدید دانشجویان متاهل خوابگاهی/ زورگیری در دانشگاه امیرکبیر!
هفته اول شهریور را می توان یک هفته پر از اخبار دانشگاهی دانست؛ از اطلاعیه سنجش درباره اعلام نتیجه زمان آزمون کارشناسی ارشد تا اعلام رسمی شهریه های دانشجویی. در ادامه مهمترین اخبار هفته اول شهریور ماه آمده است.
اختصاصی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
شرایط قبولی در دانشکده وزارت اطلاعات/ جزئیاتی درباره نام مستعار و چک سفید امضای مامورین وزارت
یکی از ابهامات داوطلبین کنکور سراسری برای مرحله انتخاب رشته، نحوه انتخاب، ثبت نام و پذیرش در دانشگاه‌های خاص است. انتخاب دانشکده اطلاعات در فرم انتخاب رشته و قصد تحصیل در این دانشکده، معمولا جذابیت‌های خاص خود را برای دانشجویان به همراه دارد.
رهبر معظم انقلاب در دیدار هیئت دولت:
مواضع انقلابی را صریح و بدون رودربایستی بیان کنید/ کاهش تورم و آرامش و ثبات نسبی یکی از اقدامات خوب دولت است/ بگونه ای برنامه ریزی کنید دانشجویان بتوانند وارد بازار کار شوند
حضرت آیت الله خامنه ای هوشیاری در مقابل تلاش دشمن برای نفوذ پیچیده و تدریجی را، ضرورتی عینی برشمردند و تأکید کردند: باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام بزرگوار را بدون ترس و خجالت بیان...
گزارشی از فعالیت «جهادی» دانشجویان سمنانی؛
درس «شش واحدی» دانشجویان در مناطق محروم +تصاویر
گروه جهادی مهاجر دانشگاه سمنان یازدهمین سفر خود را در دهستان‌های جلالوند و عثمانوند بخش سرفیروز آباد از تاریخ 18 الی 30 مرداد به همت 110 نفر از دانشجویان برادر و خواهر برگزار کرد.
گشتی با دانشجویان در فضای مجازی؛
ذوق اینستاگرامی دانشجویان در استقبال از سال تحصیلی!
در این میان اما شوق و ذوق دانشجویان در شبکه های اجتماعی برای توصیف این ایام و استقبال از آغاز سال تحصیلی جدید، جذابیت‌های خاص خود را دارد؛ از تماشای دسته جمعی برنامه های تلویزیونی تا پخت و پز در آشپزخانه خوابگاه.
نگاهی به یک سیاست جدید در وزارت آموزش و پرورش درباره فرهنگیان؛
چرا 90 درصد پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مربیان پیش دبستانی، آقایان هستند؟
مربیان پیش دبستانی یاده شده است و ثانیاً بسیاری از مربیان پیش‌دبستانی شرایط تعیین شده برای داوطلبان این آزمون را ندارند. ضمن اینکه در این آزمون استخدامی یاد شده، سهمیه پذیرش خانم‌ها کم است، به نحوی که ۹۰ درصد از پذیرفته شدگان را آقایان تشکیل می‌دهند.
معاون دانشجویی دانشگاه خواجه‌نصیر در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
به جدیدالورودها خوابگاه نمی‌دهیم/ نیمی از دانشجویان ارشد هم خوابگاه نمی‌دهیم
معاون دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر درباره هزینه اسکان خوابگاه‌های خودگردان تاکید کرد: در حال رایزنی با مدیریت خوابگاه‌های خودگردان هستیم تا تسهیلاتی برای دانشجویان جدیدالورود دانشگاه خواجه نصیرالدین در نظر گرفته شود.
خبر های ویژه
دانلود اپلکیشن خبرنامه دانشجویان ایران
آخرین اخبار
آخرین اخبار دانشگاه ها
آرشیو
عضویت
درباره ما
تماس با ما
RSS
خبرنامه
نسخه موبایل