خبرنامه دانشجویان ایران

خبرنامه دانشجویان ایران

امروز : 01 شهريور 1393

اخبار

 
 
معین رئیسی
عکس روز
تاریخ: 
آرشیو
برای سومین سال متوالی؛
جدول:: تیمهای پژوهشکده شهید چمران بسیج دانشجویی در مسابقات ملی فناوری نانو اول شدند
ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، اسامی 10 نهاد ترویجی برتر فعال در چهارمین مسابقه ملی فناوری نانو را اعلام کرد. بر این اساس، از میان 107 نهاد ترویجی فعال در این مسابقه، 10 نهاد ترویجی به عنوان نهاد برتر اعلام شدند.
 آیا اصلاح‌طلبان رادیکال صلاحیت اخلاقی حضور در قدرت را دارند؟
مجلس ششم و اقدامات عجیب و غریب فراوان درون آن، از نطق علیه برنامه هسته‌ای! تا لوایح دوقلوی که برخلاف تمام گفته‌هایشان مبنی بر ضرورت تحدید قدرت، به فکر افزایش تمام و کمال قدرت خویش بود، نیز از مواردی است که سخن گفتن از آن مثنوی هفتاد من می‌خواهد.
بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی؛
نماینده هیچ یک از 31 تشکل‌ دانشجویی اردبیل در دیدار رئیس‌جمهور حضور نداشت!
با توجه به صحبت‌های به عمل آمده با اکثر دبیران تشکلهای دانشجویی اسلامی دانشگاه‌های استان اردبیل فردی که به عنوان نماینده تشکل‌های دانشجویی صحبت کرد نماینده هیچ یک از این تشکل‌ها نبوده و مطالبی که بیان شد فاقد اعتبار از طرف تمامی این تشکل‌هاست.
در مشهد مقدس برگزار خواهد شد؛
بیست و هفتمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی
در این نشست به محورها و موضوعاتی چون مبانی عدالتخواهی، جریان شناسی سیاسی، فکری و اقتصادی، عدالتخواهی بومی و توسعه منطقه ای، مبانی کار تشکیلاتی، اندیشه امام ورهبری پرداخته خواهد شد و آموزش مهارت هایی در قالب کارگاه هایی در نظر گرفته شده است.
پس از استیضاح وزیر علوم
روحانی مثل احمدی نژاد ناراحت شد
مجید انصاری حرفهایش را روز استیضاح پس گرفت، تا شاید در لحظات اخر بتواندجلوی استیضاح فرجی دانا را بگیرد، اما از آنجایی که حرفهایش، حرفهای مجموعه دولت و کابینه اعتدال بود، امروز از زبان حسن روحانی برای بار دیگر شنیده شد.
تصاویر:: اولین سالگرد درگذشت دانشجوی نخبه «معین رئیسی»
برادر عزیزمان «معین رئیسی» به معنای واقعی کلمه، دانشجویی مؤمن و متعهد، کوشا و جهادی بود که در کنار اخلاص بالا با اخلاق حسنه و پسندیده خود، نمونه کاملی از یک دانشجوی مسلمان و تشکیلاتی را رقم زده بود.
مسائل اصلی کشور این هاست!
در این مدت اخیر افکار عمومی به مسائلی انحرافی همچون حقانیت یا عدم حقانیت دکتر فرجی دانا وزیر سابق علوم و سیاسی یا غیر سیاسی بودن استیضاح ایشان و مسئله جهنم رفتن یا نرفتن برخی منتقدان از سوی رئیس جمهور روحانی بیش از حد معطوف شده و مسائلی از این دست ذهن مردم را گمراه...
پیرامون اتفاقات جشن منتقدین سینما + فیلم
خانم زارعی! ملی بمان
مگر نبود همین آقا که سینه‌چاک می‌داد در خانه سینما که «ادب مرد به ز دولت اوست» و زیر بیرق این شعار ایستاده بود، حالا چه شده بی‌ادبی پیشه کرده و بقیه حاضران در آن جشن خود را به بیراهه زده‌اند؟باری! بی‌ادب که هنرمند نمی‌شود. آنوقت مدعی اصلاح و بازنگری در کتاب قانون است.
به بهانه همکاری‌های جدید ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی؛
فرصت اطلاعاتی بی‌سابقه‌ای که ایران تقدیم آژانس می‌کند!
یک کارشناس ارشد در این باره به «ایران هسته ای» گفت: « کاملا روشن است که شکل موضوع چگونه خواهد بود. آژانس اطلاعات بیشتری می‌گیرد، از دل آنها سوال‌ها و ابهام‌های بیشتری بیرون می‌کشد و خواهان دسترسی‌ها و اطلاعات بیشتری می شود و این روند هیچ پایانی نخواهد داشت.»
از هر پنج دانشجوی دختر آمریکائی، یک نفر مورد تجاوز قرار می‌گیرد؛
فرهنگ تجاوز در دانشگاه های آمریکا، روح حاکم بر لیبرالیزم
مساله تجاوز و آزار و اذیت های جنسی از پدیده هایی است که امروزه بیش از پیش گریبان جوامع غربی را گرفته است. مساله تجاوز در نیروهای مصلح، تجاوز در رسانه ها، تجاوز به کودکان، تجاوز به پسران کم سن و سال و . . . دغدغه بسیاری از اندیشمندان غربی بدل شده است.
دولت‌های قـــارونی یا قـــانونی؟!
بنابراین بسیار بدیهی است که برای رهایی از شر این فرزند نامشروع در منطقه تمسک به چنین قواعد و حقوقی درعرصه عملیات دیپلماتیک، تلاشی است بیهوده. چرا که «چاقو دسته خودش را نمی‌برد» و تمام تلاش‌ها و مساعی بازی در زمینی است که قواعد بازی را غرب و جبهه استکبار طراحی کرده‌اند.
موضوع معضلات نظام مالیاتی در ثریا
چرا از خانه های خالی مالیات نمی گیرند؟/ایران بهشت پولدار شدن غیر قانونی+ فیلم وعده فراموش شده رئیس جمهور
کشور ما بهشت کسانی است که میخواهند بصورت غیرفانونی پولدار شوند چراکه بانک های ما برای کسی که میخواهد پول هنگفت، در حسابش بگذارد نوشابه باز میکنند و اصلا به وی نمی‌گویند که این پول را از کجا آورده ای بلکه تمام مجموعه بانکی در مقابل او تعظیم می‌کنند.
از نقطه نظر حقوقی، اجتماعی و اقتصادی؛
پیش شرط های تحقّق سیاست های کلی جمعیت
پیش شرط های اقتصادی تحقق سیاست های کلی ازدواج نیز بحث تسهیلات و وام های ازدواج است که هم اکنون به میزان کاملاً ناکارآمد ارائه می گردد، مدتی نیز این وام ها متعلّق بودند اما به تازگی مجدداً وام ازدواج در دستور کار بانک ها قرار گرفته است، واقعیت آن است که تسهیلات فعلی...
بررسی و تحلیل آسیب های اجتماعی مهاجرت تحصیلی دانشجویان؛
فقـط تهــــــــــــــــران!
اگر وضع مالی مناسبی داشته باشند، آپارتمان کوچکی کرایه می کنند و اگر نه در خوابگاه های خصوصی زندگی می کنند. این دختران جدا شده از والدین، بخش بزرگی از پیردختران را تشکیل می دهند. زندگی انفرادی همانا و مشکلاتی که این سبک از زندگی با خود به همراه دارد، همان!
یک موسس گروه جهادی در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
دولتمردان پرستیژ و کلاس را کنار بگذارند و جهادگونه همکاری کنند
بهاء دادن به بچه های جهادی؛ بهاء دادن به بچه های جهادی به معنای پرداخت حق الزحمه به آنان نیست بلکه منظور استفاده حکیمانه و بجا از بچه های جهادی است ما حقوق نمی خواهیم بلکه جایگاه حقوقی می خواهیم به عنوان مشاور، ناظر پروژه های عمرانی، نماینده افتخاری و خادم مردم...
با حضور «خبرنامه دانشجویان ایران»؛
جزئیات افتتاحیه نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی/ حضور 300 مجموعه رسانه‌ای + تصاویر
این نمایشگاه در پنج بخش اصلی بین‌الملل، رسانه‌های برخط، نشر دیجیتال، بازی و انیمیشن، فناوری اطلاعات و همچنین در پنج بخش جانبی دیجیتال در آینه هنر، کارگاه‌ها و نشست‌ها، فرصت‌ها و تهدیدها، واقعیت افزوده و کودک و نوجوان در محل نمایشگاهی بوستان گفت‌وگو برگزار می‌شود.
سوال مهم پس از فرجی‌دانا:
رویکرد وزارت علوم تغییر می‌کند؟
آنچه در حکم نجفی قابل تامل می نمود بخشی از پیام دکتر حسن روحانی بود که خطاب به نجفی می گفت: از محمدعلی نجفی می خواهم که راه فرجی دانا را ادامه دهد و این در حالی است که انتقادات جامعه دانشگاهی و استیضاح کنندگان وزیر علوم مشی و رویکرد حاکم بر وزارتخانه علوم است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»:
نقش آفرینان و فعالین فتنه لیاقت کسب مناصب مدیریتی را ندارند/ پس از فرجی‌دانا، رویکرد غلط وزارت علوم هم باید تغییر کند
دانشگاه باشگاه فعالیت های احزاب سیاسی و مرکز جولان دادن عناصر فتنه نیست، اولویت اصلی دانشگاه ایجاد فضای مناسب علمی و آموزشی است و دیگر هیچ وقت اجازه نخواهیم داد دورانی بازگردد که به لطایف العلل سیاسی کلاس های درس تعطیل گردد و به رشد علمی کشور ضربه وارد شود.
مجتبی مرادی؛
فرگوسن؛ لیبرالیسمی که به دیکتاتوری ختم شد
امروز آمریکا و لیبرالیسمش با شتابی زیاد و با سر در حال سقوط است، بی بند باری فرهنگی همچون اعلام رسمی بودن همجنس بازی،اقتصاد متلاشی تبعیض اقتصادی همچون جنبش 99 درصدی وال استریت، نبود آزادی های اجتماعی همچون اعتراضات فرگوسن و سرکوب آن، معضلات و مشکلات اجتماعی همچون کشت.
اعتراض شدید جنبش عدالتخواه به ماجرای کرسنت؛
مجلس یکی از مقصران مساله کرسنت/ وزیر نفت استیضاح و مقدمات سوال از رئیس جمهور فراهم شود/ تاریخ انقضای ترکمنچای بستن
استیضاح وزیر نفت و عزل ایشان به جای پرداختن و سرگرم شدن به استیضاح های بی اثر و بی اولویت./ پیگیری پرونده عملکرد ضعیف وزیر و برخی از مدیران ارشد وزارت نفت دولت یازدهم در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس/ مهیا نمودن مقدمات سوال از رئیس جمهور پیرامون شفاف سازی مسئله فساد کرسنت و...
آیت الله آملی لاریجانی در نخستین جلسه مسئولان عالی قضایی در دوره جدید:
«عادی سازی چهره های فتنه» خلاف «امنیت» است/ برخی از مفاسد اقتصادی نیز از مصادیق افساد فی الارض است
«عادی‌سازی چهره‌های فتنه» در برخی رسانه های کشور را حرکتی برخلاف «امنیت» ارزیابی کرد و گفت: کسانی که بعد از اتمام حجت مقام معظم رهبری در نماز جمعه تاریخی ایشان در مقابل ولی فقیه ایستادگی کردند، عملکردشان توجیهی ندارد و حداقل نباید به این افراد مجال تصدی سمت های...
شکست ائتلاف روحانی- لاریجانی در مجلس؛
دست رد به بازگشت فتنه گران به دانشگاه
از اسفندماه سال گذشته با پررنگ شدن برخی اقدامات وزارت علوم یازدهم، بحث استیضاح به جریان افتاد و نمایندگان به صورت کژدار و مریض با این وزارتخانه تا کردند؛ از جلسات کمیسیون آموزش گرفته تا دیدارهای خصوصی و نصیحت و تبشیر و نذیر تا شاید ریل گذاری ناصواب به مسیر خود...
قابل توجه داوطلبین آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته؛
زمان اعلام نتایج نهایی + کد رشته‌های خاص
فهرست اسامی قبول شدگان نهایی 11 کد رشته امتحانی خاص با توجه به اینکه ثبت‌نام و برگزاری آزمون برخی از کد رشته‌های امتحانی مذکور توسط موسسات آموزشی ذیربط با هماهنگی این سازمان انجام شده است، با هماهنگی ارگانهای مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد.
فیلم:: گزارش کامل استیضاح وزیــر علوم/ نمایندگان چه گفتند؟
فرجی‌دانا با 145 رای موافق از کسوت وزارت علوم برکنار شد. در این جلسه که از ساعت 8 صبح آغاز شد نمایندگان موافق و مخالف استیضاح در مدت زمان مشخص خود سخنان خود را مطرح کرده و وزیر علوم نیز به مدت 3 ساعت از خود دفاع کرد.
عدم اعتماد نمایندگان به فرجی دانا
وی ادامه داد: همین رفتار سلیقه ای در انتصابات دانشگاهها، علیرغم تذکرات شورای عالی انقلاب فرهنگی و رییس جمهور با انتخاب گزینشی افراد به بهانه نظرخواهی از اساتید هم آرامش دانشگاه را به هم زدند و هم شورای عالی انقلاب فرهنگی فشار وارد کردند.
اینجا معراج شهدا؛ «پسری به نام پدر، روضه جمجمه» و «یک مادر»
به آقای خامنه‌ای گفتم اگر جنگ ادامه پیدا کند، مابقی پسرهایم را هم می‌دهم +عکس
مادری که سه شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است و پیکر دو تن از آنان را بیش از 30 سال است که ندیده، فرزندی که هیچ گاه پدر خود را ندید زیرا 6 ماه بعد از شهادت پدر به دنیا آمد و هم‌نام او نامگذاری شد و برادرانی که رزمندگی در جبهه‌های جنگ تحمیلی را تجربه کرده اما از...
واکنش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به دفاعیات فرجی‌دانا در صحن علنی:
وزارت علوم فعلی سیاسی‌ترین و جناحی‌ترین وزارت است
خوب است آقای فرجی‌دانا همچنان که بیانیه دانشجویان دانشگاه تهران را خطاب به فرهاد رهبر مطالعه می‌کند، بیانیه‌ای که اول سال گذشته در خصوص خودشان و مسائلی را که در مقابل مقام معظم رهبری عنوان کردند را نیز مطالعه کند و مواضع و بیانیه‌های کنونی ما را نیز مشاهده کند.
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در خصوص ناآرامی‌ها در آمریکا:
سردمداران نژادپرست آمریکا، مدعی برقراری صلح در جهانند!
چه کسی است که از سیاهه اقدامات ضد بشری امریکا خبری نداشته باشد. چه کسی است که نداند امروز کشتار مردم مظلوم فلسطین و غزه در سایه حمایت امریکاییان و به دست رژیم کودک کش اسراییل اتفاق می‌افتد؟ آری امروز جنایت‌های امریکا و اسراییل از غزه تا فرگوسن ادامه دارد.
شعر مهدی چراغ زاده در رثای سالگرد عروج مرحوم معین رئیسی؛
رفتی زپیش ما تو برادر سفر بخیر/ رفتی علی‌اکبر رهبر سفر بخیر
مهدی چراغ زاده شاعر و از دوستان مرحوم رئیسی شعری را در خصوص فوت آن مرحوم در وبلاگ خود منتشر کرده است. آن رهرو مسیر شهیدان شهید شد/ در راه دین و مکتب و قرآن شهید/ آخر غلام شاه خراسان شهید شد/ او در جهاد اکبر ایمان شهید شد
محمدحسین پرتویان؛
بهزادپور؛ ترکیب اپیزودیک داستان‌نویسی کارگردان
بهزادپور کودک فهیم و ساکت گوشه کلاس مدرسه است که روزی معلم از او می‌خواهد که بیاید و داستانش را بگوید. او با غرور از عدم توجه معلم به او در این سال‌های با سکوت، بازهم با سکوت گلایه می‌کند.اما همکلاسی‌هایش او را خوب می‌فهمند.
خبر های ویژه
آخرین اخبار
کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرنامه دانشجویان ایران می باشد.